En İyi Koltuk Süngeri Nedir?

Koltuk Süngeri

En İyi Koltuk Süngeri Nedir?

Koltuk alırken sünger kalitesi, konforun ve dayanıklılığın anahtarıdır. Peki, en iyi koltuk süngeri hangisidir? Öğretmenler Halı Mobilyanın bu blog yazısında cevapları bulacaksınız.

Koltuk süngerinin kalitesi, yoğunluğu (DNS), tipi ve kalınlığı ile anlaşılır. Kaliteli bir sünger, 32 DNS veya daha yüksek bir yoğunluğa sahip olmalı, yeterli kalınlıkta (en az 13 cm) ve esneklikte (HR) olmalıdır.

Koltuk süngeri, koltuğunuzun kaliteli ve uzun ömürlü olmasını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Pek çok farklı Döşemelik sünger bulunmaktadır. Bir çok özellikle üretilmiş olan bu süngerler her istek için farklı şekilde bulunabilir. 

Koltuk

Koltuk Takımı Hangi Süngeri Nasıl Olmalı?

Koltuk takımı hangi süngeri nasıl olmalı, koltuk mobilyaları hakkında merak edilen konulardan biridir. Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenlerden en başında bulunan koltuk takımı süngerleri koltuğun kalitesini belirler. Özellikle aldığı koltuğu uzun yıllar boyu konforla kullanmak isteyen kullanıcılar koltuk takımı süngerlerinde kaliteli tercihler yapmalılardır. Aksi halde koltuk süngerlerinin sertleşmesi ya da çökmesi gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir. 

Modelini beğendiğiniz koltuğun süngerinin elyaf miktarını öğrenmeniz, koltuk süngeri kalitesi açısından size yararlı bilgiler sunacaktır. Gri 32 ve 38 dansite adı verilen süngerler kaliteli süngerler arasında bulunuyor. Sizde satın alacağınız koltuğun süngerini bu modellerden seçerseniz uzun süreli ve konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bu modellerin bir üstünde 35 dansite ve HR gibi daha da kaliteli ve lüks süngerler bulunuyor. Eğer koltuğunuzdan daha kaliteli bir sünger istiyorsanız bu sünger çeşitlerinden de tercih edebilirsiniz. Fakat 35 HR sünger yeterli kaliteyi sağlayacaktır.

Koltuk Süngeri Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Koltuk süngeri kalitesi nasıl anlaşılır sorusunun cevabı sünger yoğunluğu, sünger kalınlığı ve sünger tipi ile verilmektedir. Sünger içerisinde kullanılan elyaf miktarı sünger yoğunluğunu belirler. Yoğunluk DNS olarak belirtilir. Koltuk içerisinde bulunan süngerler genellikle 28 DNS ile başlayıp 40 DNS kadar yükselebilir. Sağlam, kaliteli ve uzun ömürlü bir koltuk süngeri için 32 DNS yeterlidir. Koltuk süngerinin DNS oranı ne kadar yüksekse kullanım ömrü ve konforu da o kadar uzun olur. Almadan önce süngeri hakkında bilgi sahibi olduğunuz koltuğunuzu deneme imkanınız varsa farkı bu şekilde de anlayabilirsiniz. Eğer koltuğu deneme imkanınız yoksa süngerinde bulunan DNS miktarıyla kalitesinin çıkarımını yapmanız mümkün. Kalınlıkta koltuk süngerinin kalitesini belirleyen özelliklerden biri. 

En az 13 santim kalınlığındaki süngerler konforlu bir kullanım sunabilir. Kalınlığın dışardan anlaşılmadığı süngerleri koltuğun özelliklerini sorarak öğrenmeniz mümkün. Çok ince süngerler konforlu bir oturum imkanı sağlamıyor. Dolayısıyla kaliteli bir koltuk süngeri için kalınlıkta en az yoğunluk kadar önemli. Süngerleri yumuşaklığı da diğer özellikleri kadar kalitesini belirlemek açısından önemli. Yine aynı şekilde kumaşa temas edip bozulmaması için süngerin üstüne koyulan elyaflar da süngerin kalitesini belirlemede rol oynuyor.

En İyi Koltuk Süngeri Hangisi?

En iyi koltuk süngeri hangisi diye düşünenler süngerleri dansite bakımından inceleyebilir. Bir yoğunluk birimi olan dansite, sünger yoğunluğu içinde kullanılır. DNS olarak da tabir edilen bu yoğunluk, sertlik birimi değildir. DNS birimi ile süngerin kalitesi gösterilmektedir. Kaliteli bir sünger tercih etmek isteyenler gri 32 28 DNS süngerleri tercih edebilir. 32 DNS en iyi koltuk süngeri için tercih edilebilir bir kalitedir. Bu şekilde satın alacağınız koltuk size uzun Ömürlü ve çekmeyen koltuk süngeri imkanı sağlar.

Puffy Köşe Koltuk Takımı

35 Hr Koltuk Süngeri Nedir?

HR yani high resilience koltuk süngerlerinin esnekliğini anlatan terimdir. Esnekliği yüksek süngerleri ifade eden bu terim koltuk kalitesi için oldukça önemlidir. Deneme şansınız olduğunda Hr tip süngerlerin konforunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Satın alacağınız koltuğun süngerinin 35 Hr olması size konforlu ve uzun bir kullanım ömrü sağlayacağı anlamına gelmektedir. En kaliteli koltuk süngerlerinden biri olan 35 Hr koltuk süngeri, deneme fırsatınız olduğunuzda farkı anlayacağınız kadar konforludur. Dolayısıyla 35 Hr koltuk süngeri nedir araştırması yapanlar en kaliteli koltuk süngerlerinden biri olduğu sonucunu çıkarabilir. 

Soru: En iyi koltuk süngeri hangisidir?

Cevap: En iyi koltuk süngeri, yüksek yoğunluklu (32 DNS veya daha yüksek), yeterli kalınlıkta (en az 13 cm) ve yüksek esnekliğe (HR süngerler gibi) sahip olanıdır. Bu özellikler, süngerin uzun ömürlü ve konforlu olmasını sağlar. Gri 32 ve 38 dansite süngerler, kaliteli seçenekler arasında yer alırken, 35 HR gibi daha lüks süngerler daha üst düzey konfor sunar.

Koltuk Süngerleri Kaç Dansite Olmalı?

Koltuk süngerleri kaç Dansite olmalı konusu yeni bir koltuk alacak olan kişiler tarafından araştırılan konuların başında gelir. Koltukların sahip olduğu süngerler iki farklı şekilde incelenebilir. Bunlardan ilki yoğunluk bakımından incelemedir. Dansite yani dns olarak da bilinen bu yoğunluk birimi, sünger miktarının kilogram cinsinden ifadesini içerir. İyi bir koltuk süngerinin bulundurduğu Dansite 28 ila 40 arasında değişebilir. Koltuğun süngerinin Dansite oranı ne kadar yüksekse kullanım ömrü ve konforu da o kadar uzun olur. Sizde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir koltuk almak istiyorsanız, alacağınız koltuğun süngerlerinin Dansite oranının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir